Koraliki HAMA,  Koraliki Pyssla

PIESEK

Moi drodzy!
Domyślam się, że prace z koralików mogą Wam się już nudzić. Od pół roku jest ich bardzo dużo ale są prezentowane na wiele sposobów, wykonane w ciekawy i estetyczny sposób itp.
Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i w mojej obecnej grupie jest 12 chłopców z czego 11 uwielbia koraliki Hama i Pyssla. Moi wychowankowie to chłopcy w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat i są nieświadomi swoich umiejętności i zdolności manualnych. Poprzez te zajęcia młodzież relaksuje się, wycisza, rozwija swoją wyobraźnię, ćwiczy wytrwałość, cierpliwość oraz koncentrację. Ma także ma ogromny wydźwięk terapeutyczny i wychowawczy. U dzieci mających braki z zakresu dydaktyki lub z powodu ograniczeń intelektualnych często jest to jedyne pole do wykazania się, zebrania pochwał i uznania czego wszyscy potrzebujemy.
Dzięki układaniu koralików moi podopieczni po raz pierwszy odkrywają, że coś potrafią, że coś zrobili od początku do końca, doznają sukcesu oraz są z siebie dumni. Wiele razy sami nie mogą uwierzyć, że zrobili to własnoręcznie i samodzielnie. Ich wyraz twarzy, widoczna satysfakcja – bezcenna.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *