KREATYWNY WYCHOWAWCA

Pracę zawodową rozpoczęłam w 2009 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu.
Od ponad dziesięciu lat zajmuję stanowisko wychowawcy grupy chłopców. Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej oraz wychowania fizycznego. Pomimo braku wykształcenia plastycznego czy technicznego
to właśnie profilowane zajęcia manualne i plastyczne stały się głównym elementem mojej pracy i oddziaływania na powierzoną mi młodzież.

Kreatywny Wychowawca” skierowany jest do wychowawców, nauczycieli pracujących w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, ale i rodziców szukających pomysłów na ciekawe i miłe spędzenie czasu na wspólnym tworzeniu z dziećmi.

Zajęcia odbywają się w świetlicy grupowej bez względu na ilość uczestników, z podziałem na zadania, o różnym stopniu trudności.
Wspólna praca w podgrupach pomaga w integracji chłopców, uczy poczucia estetyki, precyzji i cierpliwości, co ostatecznie prowadzi do poczucia dumy
i wzmacnia wiarę we własne możliwości. Wychowankowie chętnie prezentują swoje prace, zdobiąc nimi korytarze placówki oraz moduły.

Jeśli macie jakieś pytania, pomysły, sugestie – piszcie, zapraszam.

Jeśli chcecie skorzystać z moich i chłopców, pomysłów – zapraszam.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *