KREATYWNY WYCHOWAWCA

Pracę zawodową rozpoczęłam w 2009 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu.
Od ponad dziesięciu lat zajmuję stanowisko wychowawcy grupy chłopców. Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej oraz wychowania fizycznego. Pomimo braku wykształcenia plastycznego czy technicznego
to właśnie profilowane zajęcia manualne i plastyczne stały się głównym elementem mojej pracy i oddziaływania na powierzoną mi młodzież.

Kreatywny Wychowawca” skierowany jest do wychowawców, nauczycieli pracujących w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, ale i rodziców szukających pomysłów na ciekawe i miłe spędzenie czasu na wspólnym tworzeniu z dziećmi.

Zajęcia odbywają się w świetlicy grupowej bez względu na ilość uczestników, z podziałem na zadania, o różnym stopniu trudności.
Wspólna praca w podgrupach pomaga w integracji chłopców, uczy poczucia estetyki, precyzji i cierpliwości, co ostatecznie prowadzi do poczucia dumy
i wzmacnia wiarę we własne możliwości. Wychowankowie chętnie prezentują swoje prace, zdobiąc nimi korytarze placówki oraz moduły.

Jeśli macie jakieś pytania, pomysły, sugestie – piszcie, zapraszam.

Jeśli chcecie skorzystać z moich i chłopców, pomysłów – zapraszam.

6 komentarzy

 • Iwona Adler - Klecha

  Bardzo dziękuję za super pomysły. Jestem pod ogromnym wrażeniem pani pracy. Sama ukończyłam ponad 25 lat temu AWF. Do tej pory nauczałam wychowania fizycznego jednak moja pasja do majserkowania i robienia przeróżnych prac z niczego została zauważona przez dyrekcję. Od tego roku prowadzę zajęcia rozwijające kreatywność z dziećmi. Skorzystam jeśli mogę z pani pomysłów. Jeszcze raz dziękuję i życzę ogromu satysfakcji z pracy.

  • Kreatywny Wychowawca

   Bardzo mi miło! Proszę korzystać z pomysłów, jak coś to służę pomocą.
   Życzę powodzenia oraz samych ciekawych projektów! 🙂

   • Alicja

    Uwielbiam panią oraz o co pani robi. Bardzo pani zazdroszczę pomysłów, ja swoje biorę z internetu. To naprawdę niesamowite jak pani motywuje dzieci do pracy. np. Bardzo podobał mi się pomysł z flamingami z szyszek i a także wszystkie pani projekty z koralików hama/pyssla, tyle pięknych rzeczy pani z nich stworzyła!!!

    • Kreatywny Wychowawca

     Bardzo mi miło, DZIĘKUJĘ! Koraliki w placówce cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w grupach chłopięcych. Cieszy mnie to bardzo bo widać efekty, które przekładają się na naukę w szkole, między innymi koncentrację i skupienie uwagi na lekcjach. Po za tym lubimy tworzyć z prostych rzeczy, które dają efekt woow ;). Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *