Zrób to sam

KWARANTANNA NARODOWA

Od jutra kwarantanna narodowa dlatego chciałabym zaproponować kilka ciekawych i kreatywnych zajęć dla dzieci. Wszystkie materiały możecie Państwo kupić w Internecie.

  1. Koraliki Hama – praca z nimi jest niezwykle kreatywna, która ma wpływ na rozwój dziecka i jest niesamowicie angażująca. Zabawa z koralikami w szczególności rozwija: motorykę małą, koncentrację uwagi oraz percepcję wzrokową.
  2. Magiczny blok – rysowanie zawsze jest świetną zabawą, uczącą kreatywności i gwarantującą właściwy rozwój psychomotoryczny. Z magicznego bloku można wycinać różne wzory (np. śnieżynki) i wydrapywać je według własnego pomysłu.
  3. Diamond painting ( diamentowa mozaika) –  polega na wyklejaniu obrazu przy pomocy małych diamencików, ozdobnych kamyczków – według wzoru. To świetne zajęcie dla redukcji stresu, rozluźnienia i relaksu. Proces tworzenia wpływa na skupienia i koncentrację.
  4. Kolorowanki welurowe – w których tło pokryte zostało welurem. Dzięki temu kolorowanie staje się dla dzieci i młodzieży prostsze, nie muszą przejmować się tym, że kolor nie trzyma się równo w konturze obrazka, ponieważ welurowe tło maskuje wszystkie niedoskonałości. W dodatku koloruje się flamastrami a nie kredkami. Poprzez zabawę wychowankowie ćwiczyli precyzyjność i rozwijali zdolności motoryczne.
  5. Origami – sztuka składania papieru. Można z niej wyczarować cuda i przygotować serca na kartki dla babci i dziadka lub na walentynki.
Koraliki Hama
Koraliki Hama
Magiczny blok
Zdrapywanka
Diamond painting
Mozaika diamentowa
Origami
Papierowe inspiracje
Kartki dla Babci i Dziadka/Walentynki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *